Branża taneczna

Istnieją rynki które są wręcz przepełnione usługodawcami gotowymi zrobić wszystko żeby tylko zyskać klienta. Są to z reguły działalności artystyczne oferujące naukę bądź szkolenia w danej dziedzinie. Taka firma to z reguły jednoosobowa działalność na którą pracuje wizerunek danek człowieka.

Branża taneczna też wymaga reklamy

foliaWażniejsze jest więc aby próbować siebie niż własną markę. Wiem to ponieważ sam poruszam się w takiej branży. Od wielu lat jestem tancerzem i prowadzę wszelkiego rodzaju kursy, zajęcia i szkolenia. Uczę zarówno grupy turniejowe, które chcą odnosić sukcesy na zawodach tanecznych, jak i instruktorów pragnących doszlifować swoje umiejętności. Aby to zrobić musiałem założyć działalność gospodarczą którą jak dotąd z sukcesem prowadzę. Na początku nie było jednak tak kolorowo i musiałem przebyć długą drogę aby znaleźć się w tym miejscu w którym jestem obecnie. Zaczynałem jako mało znany instruktor tańca pracujący tylko w jednej szkole i uczący jedynie kilka średnio zaawansowanych grup. Wiedziałem jednak, że żaden roll up czy wielkie banery nie pomogą mi w promocji mojej działalności. Wolałem skupić się na mojej osobie i na tym abym był szerzej rozpoznawalny w środowisku tanecznym i poza nim. Dlatego więc jeździłem na różnego rodzaju pokazy i startowałem w zawodach aby pokazać swoje umiejętności. Wymagało to dużego nakładu finansowego bowiem każde warsztaty które brałem aby się przygotować kosztowały sporo pieniędzy a jedyną moją reklamą była nowoczesna folia one way vision.

Również podróż na tego rodzaju turnieje i opłata startowa często wymagają kilkuset złoty. Jedyne co zrobiłem ze standardowych form reklamy to folia One Way Vision z Poznania, która oblepiłem mój samochód. Dzięki temu, że dużo się przemieszczam mogłem promować się w każdym miejscu w którym się znajdowałem.