Drabiny do użytku domowego

 

Drabiny są narzędziami szeroko stosowanymi w pracach remontowych oraz ogrodowych. Z ich pomocą można sięgać zdecydowanie wyżej. Należy jednak pamiętać o ich odpowiednim rozłożeniu i ustawieniu na odpowiednim, bezpiecznym podłożu, aby zapobiec nieszczęśliwym upadkom z wysokości.

Zastosowanie drabin aluminiowych

drabiny aluminioweDrabiny różnią się między sobą przede wszystkim wysokością oraz materiałem, z których są wykonane. Dodatkowo można wyróżnić również drabiny wolnostojące jednostronne oraz dwustronne. Co więcej ich podziału można także dokonać ze względu na ich przeznaczenie na magazynowe, domowe, robocze czy montażowe. Najczęściej drabiny wykonane są z drewna lub aluminium. Drabiny aluminiowe charakteryzuje niezwykła lekkość. Aluminium bowiem jest materiałem o niewielkiej wadze. Przenoszenie drabiny aluminiowej jest proste i szybkie, co niewątpliwie jest jej ogromnym plusem. Co więcej takie drabiny zachowują swoją pierwotną funkcjonalność nawet podczas odkształcenia, które może pojawić się po uderzeniu w jakiś element. Co więcej bez większego trudu można ponownie przywrócić jej pierwotny kształt. Drabiny aluminiowe wykorzystywane są do prac na wysokościach. Konstrukcje aluminiowe z chęcią stosowane są również w rusztowaniach. Drewniane drabiny znalazły zastosowanie głównie do użytku domowego. Mogą służyć jako podwyższenie do zbierania owoców czy ustawiania anteny satelitarnej.

Drabiny są pomocnym narzędziem, które z pewnością znajduje się w wielu gospodarstwach domowych i placach budów. W przypadku drabin aluminiowych w niektórych przypadkach istnieje możliwość regulacji ich wysokości, ponieważ składają się one z elementów możliwych do wysunięcia. Dodatkowo większość dostępnych drabin wyposażona jest w dodatkowe nóżki, które pozwalają zachować jej stabilność.