Drukarnia i introligatornia z miasta Łódź granicą

Prowadzenie działalności gospodarczej w Ameryce jest dużo łatwiejsze niż u nas. Po pierwsze urządzenia są dużo tańsze ? nie potrzebują opłat celnych, transport morski lub lotniczy nie musi być pokrywany i podatki są mniejsze dodatkowo dużo mniej pośredników, wręcz bezpośrednio zakup każdego urządzenia z fabryki.

Prowadzenie niedużej firmy takiej jak np. introligatornia jest bardziej opłacalne w krajach takich jak Ameryka.

drukarniaDlatego też mniejszych przedsiębiorstw takich jak drukarnia jest dużo więcej niż u nas w kraju. Samo założenie przedsiębiorstwa inaczej działalności gospodarczej lub firmy jest bez porównania łatwiejsze. Dużo mniej dokumentów, biegania po urzędach miasta, skarbowych, “zusach” itp. Opodatkowanie i ubezpieczenie czy składki emerytalne są na poziomie 1/4 tego co u nas przy wyższych realnych zarobkach. Więc czemu by nie otworzyć w takim razie właśnie firmy? No właśnie dużo przyjemniej być szefem sam dla siebie a w jednoosobowej firmie zarobki prawie całkowicie idą dla Ciebie. Co zarobisz to zostaje u Ciebie odliczając tylko opłaty i podatki co jest oczywiste. Wracając do drukarni. W porównaniu kwoty potrzebnej do założenia drukarni w naszym kraju całe biznes wychodzi dużo taniej. Wynajęcie pomieszczenia to mniejsze pieniądze, założenie poszczególnych działów np. introligatornia Łódź jest tańsza, ponieważ firmy, które produkują maszyny dla introligatorów większość maja siedzibę właśnie tam. Dział ?druk cyfrowy? tak samo, z tego samego powodu tańsze brak transportów i pośredników. Co więcej podatki i opłaty tak samo są dużo mniejsze.

Przykładowo założenie firmy w Łodzi a w Nowym Jorku to różnica ok 3000zł co dla nas może jest dużo ale w Ameryce to już tylko niecałe 1000 dolarów. Jak widać dużo lepiej zakładać jakąkolwiek działalność gospodarczą na terenie np. stanów zjednoczonych z racji tego, że podatki są niższe a samo państwo nie przeszkadza w otwieraniu nowego miejsca pracy