wibroprasy

Działanie wibropras na produkcji

Witam. Chodząc do pracy, na co dzień widywałem ostatnio pracowników, którzy remontowali chodnik. Wybierali oni, a właściwie rozbierali stary, a następnie w jego miejsce układali nowy z kostki brukowej.

Wibroprasy i ich funkcje

wibroprasy

Gdy już duża część nowego chodnika była ułożona, dojrzałem piękno położonych wzorów z szarej i czerwonej kostki brukowej. Tym samym zacząłem zastanawiać się, jak te małe “kosteczki” się produkuje.Wracając jednego dnia z pracy, podszedłem do jednego z pracowników, który stojąc dalej od innych, zgarniał piasek między kostki. On wytłumaczył mi, iż kostki brukowe powstają z wibroprasy. Urządzenie to właśnie ze specjalnie dobranej mieszanki betonowej wytwarza owe “kosteczki”. Jest to jedno z urządzeń, które tworzy linie do kostki brukowej w jej produkcji. Mój nowo poznany kolega tak się rozgadał, że nawet polecał mi, gdybym chciał wejść w ten interes – niemiecką markę zenith. Podobno są oni dobrzy. Ja oczywiście zaśmiałem się, iż co najwyżej założę sobie kostkę brukową na podwórzu, zamiast spękanego już od dawna betonu. Jednakże daleki jestem we wchodzenie w jakikolwiek interes w produkcji kostki brukowej. Po miłej rozmowie udałem się do domu i po obiedzie, tak z ciekawości, poszperałem sobie po internecie, aby sprawdzić nowo uzyskaną wiedzę z tematu chodników oraz produkcji kostki brukowej. Rzeczywiście owy pan wiedział, o czym mówi. Kto wie, może właśnie on, zgarniający piasek do fugi między kostkami, powinien założyć sobie firmę i produkować surowiec oraz od razu układać chodniki – w końcu to ostatnie zapewne umie, skoro w takiej firmie pracuje.

Czasami mam wrażenie, że dobrzy ludzie mają za mało odwagi, a mogliby być dobrymi pracodawcami. Ten pan wyglądał mi na dobrego i uczciwego człowieka. Przez to pewnie robi to, co robi…