Era domków jednorodzinnych

Już od kilku lat można obserwować masową migrację ludzi ze ścisłego centrum na obrzeża miasta. Uciekają oni od miejskiego zgiełku i zatłoczonych ulic w bardziej spokojne rejony. Wolą oni poświęcić trochę więcej czasu na dojazd do pracy w zamian za spokój i większą przestrzeń życiową.

Dzisiaj niemal każdy chciałby mieszkać w swoim własnym domku jednorodzinnym

systemy balustrad ze staliNic w tym dziwnego w końcu chyba każdy dąży do jak największego komfortu. Wystarczy przejść się kilka kroków poza miasto, a już naszym oczom ukarzą się skomplikowane systemy balustrad ze stali. Spiczaste dachy i przestronne balkony sprzyjają powstawaniu naprawdę ciekawych kompozycji. Większość takich domków jest zaprojektowanych za specjalne zamówienie przez wysokiej klasy projektantów. Każdy z nich jest więc na swój sposób wyjątkowy i bardzo przyjemnie się na nie patrzy. Pomagałem raz przy budowie jednego z nich. Balustrady systemowe składające się ze stali i luster sprawiły mi nie mały kłopot ale również zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Pamiętam jak znajomy powiedział mi, że mamy szczęście, ze mieszkamy w Pomorskim bo balustrady balkonowe w drewnie są popularne w innych częściach kraju. Podobno są o wiele trudniejsze do zamontowania i znacznie mniej wytrzymałe, lecz ludzie cenią je za swoje walory estetyczne. Chociaż jeżeli ja miałbym wybierać balustrady do swojego domu to i tak wybrałbym stalowe. Gwarantuje one o wiele większy komfort użytkowania, a chyba o to nam chodzi kiedy do domku jednorodzinnego. Każdy ma jednak swoje gusta i właśnie to można zobaczyć na osiedlach gdzie stoją takie budowle.

Dla człowieka przyzwyczajonego do widoku takich samych bloków i wieżowców przez całe życie, ten widok może być szokujący. Kiedy pierwszy raz znajdziemy się w takim otoczeniu możemy poczuć się mali i przytłoczeni od widoku tylu różnych elementów. Kolorowe farby i wystroje robią piorunujące wrażenie.