Gdyby nie agencja tłumaczeń.

Jestem studentem lingwistyki stosowanej, na warszawskim uniwersytecie już czwarty rok. Moim wymarzonym zawodem jest tłumacz. Agencja tłumaczeń jest przydatna.

Agencja tłumaczeń to moje marzenie.

biuro tłumaczeńMiejsce pracy to agencja tłumaczeń lub biuro tłumaczeń. Jednak nie o tym chciałem. Dwa lata temu podczas wakacji, kiedy byłem jeszcze ?świeżym studentem? pojechaliśmy z rodziną do Londynu. Moja rodzinka, szczególnie starsze pokolenie nie bardzo angielski umieli, więc wszyscy liczyli na mnie. No cóż musiałem się szwendać. Znaczy się cel jakiś był tylko dla nich. Nie nie obchodziły te same zabytki co ich. Może teraz inaczej spojrzałbym na to. Jednak pewnego dnia idąc na zwiedzanie jakoś tak się stało, że mój kuzyn z ciocią się zgubili. Po prostu mały Ignaś ( w sumie nie taki mały, ma 5 lat) zapatrzył się na jakąś zabawkę w witrynie sklepu i nie chciał się od niej oderwać. My tego nie zauważyliśmy, ani tez nie usłyszeliśmy wołania cioci. No cóż tak to bywa. Później ciocia chcąc nas dogonić prawie biegła, myśląc, że idzie za tatą, ponieważ pewnie Anglik miał podobną, a nawet taką samą kurtkę. No i niestety ciocia się zgubiła. Pierwszą osobą, która zauważyła zniknięcie dwójki uczestników była mama. A ona jak to mama podniosła alarm na pół ulicy. Niestety tylko ja potrafiłem się dogadać z ludźmi, więc zacząłem szukać cioci, najpierw pozostawiając rodzinę w centrum handlowym i umawiając się z nimi w jednym konkretnym i charakterystycznym miejscy za trzy godziny. Ja poszedłem szukać cioci. Nie odeszliśmy daleko więc były duże szanse, że ją znajdę. Problem nie był w tym, że się z nikim nie dogadają, bo ciocia znała niemiecki, a Ignaś uczył się już angielskiego i jak na pięciolatka, mówił bardzo dobrze.

Problem był w tym, że nie znali adresu pod którym mieszkaliśmy. Jednak ciocia przytomnie poszukała budki telefonicznej i zadzwoniła do mnie, bo mój numer miała w notesie. Jednak od tej pory każdy z nas nosił karteczkę z adresem przy sobie aby w razie czego znaleźć drogę. Gdyby nie agencja tłumaczeń…