Jak czyścić kamienne posadzki i blaty?

Kamienna podłoga lub blat będą nam służyć w idealnym stanie przez lata. Wynika to po części z natury kamienia, który jest trwały i piękny. Oczywiście nie można zaniedbywać także swojej roli i należy dbać o kamień i należycie go czyścić.

Czyszczenie posadzek i blatów z kamienia

Blat kuchenny kamiennyWtedy posadzki kamienne albo ściany czy też inne elementy z surowca, jakim jest na przykład granit, będą prezentować się pięknie w każdej sytuacji. W jaki sposób więc czyścić ten naturalny materiał? Koniecznie specjalistyczny środkami do tego przeznaczonymi. Specjalne preparaty można zakupić w firmie oferującej usługi kamieniarskie, ale także w supermarketach i w sieci. Trzeba je rozcieńczyć z wodą zgodnie z proporcjami, jakie są podane na opakowaniu. Czyśćmy podłogi lub blaty kuchenne warszawa od razu, jeżeli zobaczymy jakieś zabrudzenie lub po prostu z codziennego kurzu i brudu. Na trudne plamy na rynku są także inne preparaty. Jeżeli użyjemy ich odpowiednio wcześnie, to istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że na płytach takich jak spieki kwarcowe, pozostaną na stałe plamy. Najlepiej podłogę z kamienia co jakiś czas poddawać impregnacji. Wtedy w jej naturalne pory nie będzie wnikał brud, który trudno usunąć. Przez zaimpregnowaniem podłogi, czy innej powierzchni, trzeba ją dobrze umyć.

Taki zabieg powtarza się co jakiś czas, ponieważ warstwa zabezpieczająca ściera się pod wpływem normalnego używania podłogi. Kamień dodatkowo można nabłyszczyć, jeżeli lubimy tego typu efekt. Dbałość o niego nie jest zbyt trudna i opłaca się.