Jeździk ze Skip Hop czy rowerek biegowy?

Zanim po raz pierwszy dziecko zasiądzie na rowerze, warto jest wprowadzić je w ten świat na mniej zaawansowanym sprzęcie, w tym celu właśnie producenci wprowadzili na rynek rowerki biegowe i jeździki.

Produkty skip hop dla dzieci

skip hopPrzede wszystkim zanim odpowiemy sobie na pytanie, co lepiej kupić rowerek czy jeździk skip hop należy najpierw wyjaśnić czym jedno różni się od drugiego. Po pierwsze kształt. Rowerek biegowy bardzo przypomina zwyczajny rower, jednak nie posiada on pedałów, reszta pozostaje bez zmian. Natomiast jeździk z wyglądu raczej przypomina mały samochód. Do sterowania służy kierownica okrągła, ponadto niektóre mają po bokach (pomiędzy kierownicą a oparciem pleców) zabezpieczenia, aby dziecko siedząc na jeździku nie wypadło. To co łączy te dwa urządzenia to przede wszystkim sposób jazdy, na jednym i drugim pojeździe konieczne jest do poruszania odpychania się nóżkami. Generalnie rzecz biorąc, to na co się zdecydujemy w dużym stopniu zależy od tego, w jakim stopniu rozwinęły się zdolności motoryczne u naszego malca. Przede wszystkim, jeżeli smyk bez problemu stoi na nóżkach, możemy spokojnie zainwestować w rowerki dla dzieci biegowe, natomiast gdy wciąż jeszcze niepewnie stąpa po ziemi, zdecydowanie lepszy będzie jeździk.

Poza tym, mogą z niego korzystać już dzieci które dopiero co zaczęły samodzielnie siadać, gdyż nie tylko ma on dodatkowe poręcze z boku, ale także z tyłu rączkę dla rodzica, tak aby mógł on pchać malucha bez konieczności schylania się. Natomiast rowerki biegowe, raczej przeznaczone są dla pociech od 15 ? 18 miesiąca.