kabel światłowodowy

Kabel światłowodowy i inne urządzenia

Światłowody to kable służące do przesyłania informacji z postaci światła. Jak wiadomo nie ma nic szybszego od światła, dlatego kabel światłowodowy umożliwia na przykład dostarczanie bardzo szybkiego internetu, dodatkowo taki internet jest najbardziej niezawodny.

Kabel światłowodowy i szybki internet

kabel światłowodowyDodatkowo kabel światłowodowy wykorzystuje się również w medycynie przy badaniu zwanym endoskopią. Kable światłowodowe mogą być jedno lub wielomodowe, można to rozpoznać po przekroju poprzecznym kabla. Skoro już mowa o światłowodach bardzo ważnym elementem jest przełącznica światłowodowa. Najczęściej występuje w opcji dwunastu spawów i pól w opcją umożliwiającą podłączenie do stojaka o 19 calach. Taka przełącznica jest doskonałym urządzeniem zewnątrz przypominającym na przykład dvd. Gniazdo keystone jest również bardzo istotne. Posiada ono zastosowanie przy budowie punktów abonenckich. Oprócz owego gniazda punkt tworzą również ramka, adapter i puszka. Każdy z tych elementów musi dobrze funkcjonować, by cały punkt abonencki spełniał oczekiwania klienta. Do przesłania internetu stosuje się również kable typu skrętka. Są one zbudowane z kolorowych kabelków poskręcanych w celu wyeliminowania zakłóceń. Takie kable są bardzo powszechne i często kupowane w hurtowych ilościach. Służą również do zakładania sieci wewnętrznych w budynkach.

Takie sieci są najczęściej używane w dużych firmach. Chroni to informacje przed niepożądanym przedostaniem się na zewnątrz. Niektóre dane są tajne, dlatego muszą być odpowiednio zabezpieczone. Na bezpieczeństwie z pewnością nie warto oszczędzać.