trener personalny

Kim jest trener personalny?

Nie da się zaprzeczyć, że obecnie popularne stały się zawody, o których kiedyś ludziom się nie śniło. Dawniej jak ktoś chciał poćwiczyć, po prostu biegał albo wykonywał sobie ćwiczenia w domu.

Trener personalny ma wiedzę i zdolności

trener personalnyDzisiaj ludziom często nie chce się robić rzeczy, na których im zależy. Chcą mieć piękną sylwetkę, a nie poćwiczą, bo liczą na natychmiastowy efekt. W dobie pędu, który każdego dnia jest naszym udziałem, zależy nam na tym, żeby jednak ktoś nas wspierał w wysiłkach. Może być to trener osobisty albo przyjaciel. Często ćwiczenia wspólnie ze znajomym są dla nas mobilizujące. Inni jednak nie mają z kim ćwiczyć albo nie lubią takich wspólnych zadań. Wtedy przydaje się taki zawód, jak trener personalny. W Warszawie jest takich osób wiele, więc można swobodnie korzystać z ich wiedzy i zdolności. Kim jest taka osoba? Na pewno jest to człowiek żywo zainteresowany sportem, aczkolwiek nie musi być jakimś wielkim sportowcem. Musi jednak wiedzieć, jakie ćwiczenia zalecić swojemu klientowi i podpowiedzieć mu w sprawie odżywiania. Trener osobisty jest osobą, która musi zdawać sobie sprawę z konsekwencji swoich działań. Nie wszyscy będą skłonni korzystać z jego usług, bo są ludzie przekonani o tym, że jest on zbędny. To nie dla nich w takim razie jest oferta takiego trenera. Mimo wszystko jednak wielu jest obecnie zainteresowanych, bo nie widzą możliwości, aby samodzielnie zmusić się do ćwiczeń.

Kiedy ktoś kontroluje nasze wysiłki, dużo prościej jest osiągać jakieś wyniki. Wtedy po prostu wie się, że ktoś widzi to, czy się starasz, czy nie.