Kredyty-na co zwracać uwagę

Wiele osób, które próbowały przedzierać się przez gąszcz serwisów na tematy finansowe i ekonomiczne w poszukiwaniu informacji na temat kredytów, dają sonie po pewnym czasie spokój, bo na każdej stronie można znaleźć inne informacje.

Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt?

Kredyt dla emerytaKredyt dla emeryta lub studenta, kredyt na oświadczenie, kredyt bez BIK, który wybrać? Każdy bank ma swoje zasady kredytowania, jednak bez względu na to, który z nich wybierzemy musimy zwracać uwagę na kilka punktów obecnych w każdej umowie kredytowej. Pierwsza z nich jest okres kredytowania. Kredyty mogą myć krótko-, średnio- lub długoterminowe, Z reguły te mniejsze np. gotówkowe mają krótszy okres kredytowania, te większe np. hipoteczne mają dłuższy. Drugą sprawą jest oprocentowanie. Im niższe tym korzystniejsze dla nas, im wyższe tym lepiej dla banku. Wiele banków reklamuje, że nie pobierają prowizji, ani innych opłat dodatkowych, jednakowoż zawsze musimy czytać to co jest napisane drobnym drukiem. Przed podpisaniem umowy powinniśmy zapytać doradce w banku jak wygląda sytuacja w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu- czy wtedy zyskujemy czy tracimy? Podobnie rzecz ma się z zawieszaniem spłaty. Na jak długo można to zrobić i jakie są tego konsekwencje? Raty możemy czasem dopasować. Raty stałe, jak sama nazwa wskazuje, będą wynosiły tyle samo przez cały okres spłaty, natomiast raty maleją będą malały. Te drugie wydają się by korzystniejsze, bo jeśli obecnie mamy wystarczająco dużo środków finansowych, to lepiej jest płacić więcej teraz, a potem mniej bo nie wiadomo, jak w przyszłości będzie wyglądała nasza sytuacja finansowa.

Każdy bank wymaga innego kompletu dokumentów, jeden chce tylko oświadczenie o dochodach, inny szczegółową dokumentację, szczególnie w przypadku przedsiębiorstw. Inne są również ewentualne zabezpieczenia kredytów.