osuszanie murów - aktywbud.pl

Marzenie o suchym mieszkaniu czyli osuszanie murów

W dniu dzisiejszym podeszła do mnie żona i rozpoczęła debatę na temat problemu, który już od kilku lat skutecznie przeszkadza nam w naszym mieszkaniu. Problemem owym jest wilgoć, powodująca nieprzyjemną woń oraz powstawanie grzyba.

Osuszanie murów pomogło nam

osuszanie murów - aktywbud.plMoja żona doczytała, że środowisko takie, w którym żyjemy, jest pro nowotworowe. Tym samym skutecznie zmusiła mnie, bym znowu zaczął otwierać okna i rozpoczął osuszanie murów – aktywbud.pl pomógł nam. Włączyłem sobie dodatkowo farelkę, aby trochę nagrzewać powierzchnie piwniczne. Ponieważ nie jest to temat nowy, mamy już z żoną uzbierane środki na wynajęcie firmy, której specjalnością by była izolacja przeciwwodna. To trzeba by było zrobić, aby pozbyć się wilgoci. Wiem że wchodzi w grę hydroizolacja fundamentów oraz ścian piwnicznych. Znajomy opowiedział mi kiedyś, że są specjalne firmy, które takie rzeczy robią. Podobno najlepszym sposobem jest tak zwana izolacja pionowa. Polega to na nawiercaniu otworów w murach czy też fundamencie pod odpowiednim kątem. Następnie wpuszcza się w te otwory odpowiedni środek. Środek ten zatyka pory i jakieś kanały włosowate, które ma każdy pustak czy cegła. Ten środek może stworzyć z całkiem pobierającego wilgoć pustaka czy cegły, wodoodporną cegłę czy pustak. Tak to ponoć super działa. Wypatrzyłem już w internecie kilka firm, a wcale nie jest ich tak dużo, które myślę, że wchodzą w grę. Dziś z wszystkimi się kontaktowałem i wybrałem jedną. Osoba reprezentująca firmę była najbardziej konkretna i racjonalna. Inni, przynajmniej tak to odebrałem, obiecali mi cuda na kiju. Osobiście cenię skromnych ludzi, którzy chcą najpierw obejrzeć dom i dopiero potem powiedzieć co i jak. Poza tym dla mnie liczy się szybkość, a wybrany przeze mnie człowiek zdeklarował się, iż już jutro mnie odwiedzi, a jak stwierdzi, że będzie w stanie pomóc, pojutrze przyjedzie już cała firma. Obecnie czekam na wizytację i z nadzieją oraz z dobrym humorem żony oczekuję na niedaleką przyszłość, kiedy to zamieszkamy w suchym mieszkaniu.

Wiadomo że efekty nie będą od razu widoczne. Najważniejsze żeby pozbyć się przyczyny, czyli odizolować ściany i fundamenty od możliwości dostawania się do nich wody.