Meble industrialne a meble indyjskie

Co jakiś czas w trendach wnętrzarskich następuje powrót do przeszłości. Modne stają się rzeczy inspirowane dawnymi stylami, tradycyjnym rzemiosłem, czy klasycznym wzornictwem. Meble industrialne są nam potrzebne.

Meble industrialne są imponujące.

MebleWidać to nie tylko w magazynach wnętrzarskich, ale także wśród projektowania mody, butów i dodatków, która często powraca do swoich korzeni i znowu modne stają się kolorowe ubrania z lat osiemdziesiątych, albo monochromatyczne kolekcje z lat dwudziestych. Ostatnio widać dwa trendy, które cały czas zyskują na popularności i oba odnoszą się w pewien sposób do historii. Pierwszy z nich to meble indyjskie. Są to meble z litego drewna, ręcznie wykonywane i ozdabiane naturalnymi farbami. Są to często wyroby rzemiosła tradycyjnego wykonywane przez rzemieślników w samych Indiach. Piękna ława drewniana z ciemnego drewna z namalowanymi egzotycznymi kwiatami i wijącymi się, geometrycznymi wzorami na pewno będzie atrakcyjną ozdobą każdego pokoju dziennego. Trzeba tylko pamiętać o jej delikatnej pielęgnacji. Lite drewno jest co prawda często zabezpieczane woskami np. woskiem pszczelim, ale nie można go traktować agresywnymi środkami, ani drapiącymi szczotkami, bo można zniszczyć nie tylko możemy zniszczyć malunek na ławie, ale także samo drewno. Każde meble drewniane nie lubią niskich ani wysokich temperatur, wody ani wilgoci, ale meble z litego drewna są jeszcze bardziej wrażliwe na nie, więc trzeba je specjalnie chronić. Omówiliśmy już meble indyjskie, więc czas teraz na meble industrialne. To drugi współczesny trend, który nawiązuje do przeszłości, choć niezbyt odległej, bo do lat pięćdziesiątych XX wieku. Pierwsze meble industrialne były tworzone z tego co produkowały fabryki, czyli z drewna i metalu. To nie zmieniło się do czasów współczesnych. Nadal te dwa materiały stały się, podstawą tworzenia mebli industrialnych.

Meble industrialne są także często nazywane meblami loftowymi, bo najczęściej można je spotkać właśnie w loftach. Meble loft są proste, niedekoracyjne i łatwo jest je zaaranżować wedle własnego uznania. Są więc przeciwieństwem mebli indyjskich, które same determinują resztę wyglądu wnętrza.