Myjki dla dzieci

 

Pediatrzy zalecają aby noworodka i niemowlaka myć codziennie w specjalnych emolientach, które nawilżają jego skórę i mają naturalny poziom pH. Poza tym dzieci bardzo lubią wodę, bo przypomina ona im warunki jakie panowały w brzuszku mamy.

Jaką wybrać myjkę dla dziecka?

myjka dla dzieciMałe dziecko myjemy najczęściej trzymając je na jednej ręce, a drugą go obmywamy. Możemy też skorzystać ze specjalnych stojaczków, które się wkłada do wanny i kładzie w nich maluszka. W ten sposób mamy dwie wolne ręce, a dziecko swobodnie leży w pozycji półleżącej. Myjemy je ręką, albo specjalną gąbką. Nowością jest myjka dla dzieci, która po zamoczeniu zwiększa swoje rozmiary i jest przyjemna w dotyku. Małego niemowlaka nie musimy niczym szorować, bo ono się raczej nie brudzi, ale starszego malucha ręką już nie umyjemy i potrzebna będzie myjka. Może być ona w formie praktycznej rękawicy, która z jednej strony ma materiał frote, a z drugiej delikatną gąbkę. Modne są też gąbki organiczne, wykonane z w pełni biodegradowalnych materiałów, które są przyjazne dla skóry dziecka. Wszelkie myjki są wygodne w zastosowaniu, bo bardzo dobrze ścierają pot, kurz i przeróżne brudne ślady na ciele dziecka. Po zastosowaniu trzeba ją koniecznie dobrze wypłukać i wysuszyć, aby nie rozwinęły się w niej groźne bakterie. Myjki w postaci gąbek mają przeróżne kształty i kolory, a także znajdziemy gąbki z przyssawką, które można przyczepić do ściany nad wanną. Dla dzieci taka myjka jest przyjemna w dotyku i wytwarza dużo piany pożądanej podczas kąpieli.

Mycie ręką niewiele daje, bo nie zmywa z ciała wszystkich zabrudzeń, dlatego myjką jest dużo lepsza. Mogą być miękkie, albo lekko szorstkie, aby na przykład móc wyszorować dziecku stopy. Kupimy je w każdym sklepie kosmetycznym, albo w artykułami dziecięcymi.