Najlepsza świetlówka UVB

Jeżeli posiadamy jakiegoś zwierzaka, które musi żyć w terrarium – na przykład żółwia – to musimy wiedzieć jak zapewnić mu odpowiednie warunki do życia. Nie jest to zbyt łatwe i wymaga odpowiedniego przygotowania. Terrarium musi być w końcu odpowiednio zaopatrzone, a dodatkowo pupil musi mieć zapewnione odpowiednie oświetlenie. Jak wybrać te najlepsze?

Odpowiednie oświetlenie do terrarium

świetlówka uvb do terrariumZwierzaki mieszkające w terrariach to takie, którymi nie zawsze łatwo jest się zająć. Potrzebna jest do tego spora wiedza i odpowiednie przygotowanie. Musimy mieć na przykład przygotowane odpowiednie źródło światła – nie tylko po to, by pupil otrzymał odpowiednią dawkę promieniowania, ale także by zapewnić mu ciepło, co jest bardzo istotną sprawą. Każdy zwierzak, którego mamy powinien dostawać w ciągu dnia odpowiednią dawkę promieni ultrafioletowych – UVA i UVB. O tym drugim często się zapomina, a jest ono dla naszych “podopiecznych” bardzo ważne – zapobiega niektórym chorobom oraz zaopatruje w odpowiednie witaminy. Dodatkowo w pewien sposób poprawia ono odporność naszych zwierzaków. Można więc powiedzieć, że promieniowanie UVB jest bardziej istotne niż to pierwsze. Świetlówka UVB do terrarium przyda się więc każdemu i z pewnością znajdziemy je, jeżeli wybierzemy się do dobrego sklepu, który posiada artykuły do terrariów. Warto zakupić taką świetlówkę i zadbać o swojego zwierzaka w najlepszy sposób.

Świetlówki UVB to niezbędna rzecz, jeżeli mamy jakieś zwierzaki, które trzymamy w terrarium. Pamiętajmy, że przebywanie w domu to nie jest naturalne środowisko takich stworzeń, więc to my musimy zapewnić im odpowiednie warunki do życia – tak, by dostawały odpowiednią ilość światła i ciepła i by tym samym mogły towarzyszyć nam w życiu jak najdłużej.