angielski przez skype

Nowe standardy dotyczące angielskiego przez skype

Do niedawna w mojej pracy byłem praktycznie jedyną osobą, która jako tako mówiła po angielsku. Było to złe na bardzo wielu płaszczyznach – począwszy od tego, że ciężko było o to, bym zawsze był na miejscu, gdy do restauracji wejdzie klient, a kończąc na tym, że skoro jako jedyny obsługiwałem obcokrajowców, to cały czas ćwiczyłem i doskonaliłem swój angielski, podczas gdy reszta stała w miejscu.

Angielski przez skype opłaci firma

angielski przez skypeW pewnym momencie szefostwo powiedziało dość i stwierdziło, że odtąd każdy kelner obowiązkowo musi znać angielski. Z początku wywołało to oburzenie – przecież szkoła językowa to ogromny koszt! Tu w Bydgoszczy nie ma ich za wiele, w związku z czym spora część osób będzie mieć problemy z dojazdem. Do tego oczywiście praca do późna w dni tygodnia skutecznie utrudniała dopasowanie się z godzinami. Szefostwo robiło co mogło, byle tylko pracownicy nie mieli wymówek – nauka angielskiego mimo wszystko nie chciała ruszyć z miejsca. Postanowili wynająć osoby, które zajmą się czymś zupełnie nowym. Miał to być angielski przez skype dla zapracowanych – w pełni opłacony przez firmę. Pracownicy mieli się umawiać na pasujące im godziny i ćwiczyć angielski razem z nauczycielem. Początkowo budziło to sporą niechęć – wszyscy byli spięci, bali się, że jeśli szybko nie nauczą się angielskiego to będą musieli szukać nowej pracy. Po krótkim czasie jednak okazało się, że nowy sposób na naukę języka jest niezwykle efektywny – w moment wszyscy zaczęli komunikatywnie mówić po angielsku, po czym zachęceni przez szefa – rozmawiać w tym języku między sobą w pracy.

Efekt był powalający – po trzech miesiącach każdy umiał angielski na tyle dobrze, że nikt nie bał się rozmawiać z obcokrajowcami, którzy odwiedzali nasz lokal. Zostało to przez nich docenione – od tamtego czasu opinia o nas w Internecie znacznie się poprawiła.