Nowości na suficie

W budownictwie coraz częściej sięga się po nowatorskie materiały, które do niedawna zupełnie nie znajdowały w nim miejsca poza spełnieniem roli pomocniczej. Współcześnie w budownictwie korzysta się z materiałów z tworzyw sztucznych, które dzięki pracy nad nimi w laboratoriach uzyskują nowe właściwości. Tak narodziły się wytrzymałe powłoki z PVC i tkanin poliestrowych. Stosuje się je do produkcji powlok sufitów napinanych. Powstała alternatywa dla sufitów tynkowanych i podwieszanych z karton-gipsu.

“Stare nowe” miejsce dzięki sufitom napinanym

sufity napinaneStosowaną już od pewnego czasu metodą na szybki remont starego i zniszczonego sufitu jest zamontowanie sufitu napisanego z powłok PCV. Sufity napinane inaczej niż to jest w przypadku tradycyjnych i podwieszanych sufitów tynkowych i z K-G montuje się bezpyłowo i bardzo szybko. Nie wymagają późniejszej obróbki poprzez zacieranie i malowanie. Montaż sufitów napinanych odbywa się na szynach przykręcanych do ścian w odległości nie mniejszej niż 3 centymetry od starego sufitu. Na zaczepach szyn rozpina się dokładnie powłokę sufitu napinanego. Na suficie napinanym istnieje możliwość rozmieszczenia punktów świetlnych LED. Całe wyposażenie dodatkowe jest oferowane przez producentów więc nie trzeba będzie szukać daleko. Oferta producentów powłok jest bardzo bogata kolorystycznie. Można zamówić sufit w dowolnym kolorze. Do wyboru mamy powłoki matowe i z połyskiem. Na powłokach można wykonać na indywidualne zamówienie nadruk zdjęcia, logo firmy lub innego dowolnego wzoru. Bardzo interesującą formą jest sufit napinany w 3D. Dzięki specjalnym nadrukom, sposobom montażu oraz podświetleniu daje rzeczywiście wrażenie trzeciego wymiaru. Każdy producent ma swój pomysł na tworzenie efektu trzeciego wymiaru. Sufity napinane to inwestycja na długi okres czasu. Są odporne na wodę, łatwe w utrzymaniu czystości, ognioodporne. Mają też charakter powłoki akustycznej. Występują też w firmie specjalnych powłok perforowanych o właściwościach dźwiękochłonnych.

Rozpinanie w pomieszczeniu sufitów napinanych to bardzo nowatorski sposób na szybką przemianę wnętrza. Cena zakupu i montażu nie należy do najtańszych ale zwróci się podczas długiego okresu jego użytkowania. Jest to sufit, który nie wymaga remontów i wypatrywania w nim pęknięć. Jedyny zabieg, którym warto go co jakiś czas poddać to mycie. Wystarczy woda ze zwykłym detergentem np. płyn do mycia naczyń.