Ochrona a nowe osiedla

Na południu naszego kraju, szczególnie w dużych miastach, takich jak Katowice czy Opole, powstaje dużo zamkniętych, strzeżonych, luksusowych osiedli.

Nowe osiedla wyposażone są w wiele udogodnień dla mieszkańców, w tym w prywatną ochronę

ochronaSą to zazwyczaj budynku kilkupiętrowe, z windą, ogródkiem, placem zabaw dla dzieci, czasem nawet maja wybieg dla psów. Są tam wielkie mieszkania, z pełnym wyposażeniem, które kosztują kilkaset tysięcy, a nawet milion złotych. Stać na taki luksus tylko niewielu. Wymienione zalety takich zamkniętych osiedli to jeszcze nie wszystko. Mamy tam również sprzątanie klatek schodowych przez fachowe ekipy sprzątające, mamy ogrodników, którzy dbają o tereny zielone, koszą trawniki, przycinają drzewka, podlewają kwiatki, żeby wszystko rosło prawidłowo. Nawet mycie okien na korytarzach jest regularnie wykonywane przez sprzątaczki. W ,,normalnych? blokach mamy harmonogramy sprzątania, kiedy i kto sprząta teraz klatki schodowe i każdy musi to robić. Nie ma tam też ochrony, a szczytem dbania o bezpieczeństwo jest zamontowanie domofonów i niewpuszczanie obcych. Widać zatem ogromną różnicę, między zwykłymi, a luksusowymi blokami. Ochrona wałbrzych jest standardem nawet w takich blokach w Wałbrzychu. Najczęściej jest zatrudniany jedne pan lub dwóch, którzy siedzą w swoim kantorku i obserwują obraz widziany na kamerach, umiejscowionych przed wejściami do bloków i na korytarzach, czasem także w windach. W razie czego mogą przejść się na patrol, zadzwonić na policję, kaidy zobaczą przestępcą lub sami wejść do akcji.

To bardzo korzystne rozwiązanie dla takich osiedli, bo sprawia, że mieszkańcy czują się o wiele bezpieczniej. Zatem ochrona tak jak sprzątanie jest bardzo dobrym rozwiązaniem.