Ogrodzenia panelowe i inne

Wybór to podobno przekleństwo człowieka. Gdy wiele lat temu postanowiliśmy kupić z żoną działkę rekreacyjna nad jeziorem, nie zastanawialiśmy się nad tym czy ma ona właściwe ogrodzenie i czy ono nam się podoba.

Ogrodzenia panelowe to nie jedyny produkt

ogrodzenia paneloweDziałka była ogrodzona siatka stalową, a pod siatką była podmurówka betonowa. Po kilku latach żona doszła do wniosku, że powinniśmy zmienić ogrodzenie wokół naszej działki. Uznałem to za niepotrzebny wydatek. Gdyby siatka stalowa rdzewiała lub pękała to byłaby uzasadniona konieczność, ale tylko dlatego. że mojej zonie się nie podoba, to uznałem za fanaberię. Pewnie by o tym nie wspomniała gdyby nie to że nasz sąsiad właśnie wymienił ogrodzenie i bardzo jej się podobało. Sami rozumiecie. W końcu machnąłem na to ręką i pojechałem do firmy montującej ogrodzenia i przywiozłem stertę katalogów. Mówię Wam: wybór to przekleństwo człowieka. Siedziałem przez dziesięć wieczorów z żoną, odpowiadając na jej pytania, wątpliwości, potem liczyłem ile takie ogrodzenie będzie nas kosztowało. Musze przyznać ,że gdy żona usłyszała ile kosztować miały by nas ogrodzenia panelowe czy ogrodzenia aluminiowe, nastąpiła cisza i temat zniknął. Tak przynajmniej sądziłem. Niestety pomyliłem się… Po kilku dniach moja żona przyniosła prospekt innej firmy produkującej ogrodzenia panelowe i były one dużo tańsze, ale jakby tego było mało stwierdziła, ze takie ogrodzenie można postawiać samemu i wtedy będzie nas stać na takie ogrodzenie. Na moje pytanie: jak Ty sobie wyobrażasz, że ja sam postawię ogrodzenie miała gotową odpowiedź.

Rozmawiała ze swoim bratem, który bardzo chętnie pomoże mi postawiać takie ogrodzenie, bo w następnym roku on też chce zmienić ogrodzenie wokół domu i wtedy ja bym mu pomógł. Co miałem zrobić? Uśmiechnąłem się i razem ze szwagrem usiedliśmy do prospektu by zamówić ogrodzenie!