wagi platformowe

Początek biznesu – zakup wag platformowych

Otwierając mój pierwszy biznes miałem sporo rzeczy na głowie. Oczywiście rozstrzał jeśli chodzi o ich rangę był bardzo duży – zarówno rzecz była w tym, by wymyślić czym będę się w ogóle zajmował, poprzez nazwę i zorganizowanie funduszy, po rzeczy kompletnie proste i banalne, takie jak na przykład kasy fiskalne.

Wagi platformowe godne uwagi

wagi platformoweO dziwo jednak, czasem nawet proste rzeczy potrafią zająć dużo czasu i ostatecznie okazać się znacznie bardziej problematyczne, niż te trudne i skomplikowane. Znalezienie punktu we Wrocławiu, w którym mógłbym kupić kasy i drukarki fiskalne nie było problemem. Znacznie bardziej zastanawiałem się nad tym, które kasy kupić, by nie musieć co chwilę szukać w Internecie, gdzie znajduje się serwis kas fiskalnych. Jak już coś kupowałem to chciałem kupić coś, co będzie mi dobrze służyło. Udało mi się znaleźć jeden sklep, który w moim mniemaniu spełniał wszystkie wymogi konieczne do tego, by uznać go za wiarygodny. Odwiedziłem go już na następny dzień by sprawdzić jego asortyment. Jego nazwa była nieco myląca – ich głównym towarem były solidne wagi platformowe, główną zaś usługą jaką świadczyła owa firma była legalizacja wag. Ponoć był to jeden z lepszych punktów tego typu na całym Dolnym Śląsku, w związku z tym spodziewałem się, że gdy się tam zjawię, przywita mnie od progu sporej wielkości tłum klientów. Okazało się być nieco inaczej – gdy wszedłem, spotkałem tam jeszcze tylko jedną osobę, która stała przy regałach i oglądała wagi platformowe. Podszedłem do lady i spytałem o kasy fiskalne. Sprzedawca zaprezentował mi cały swój asortyment sugerując, że jeśli kupię od razu drukarkę fiskalną, to będzie mógł mi udzielić jakiegoś skromnego rabatu.

Gdy zobaczyłem, że ma w ofercie kasy i drukarki producenta, którego chciałem kupić, zgodziłem się bez wahania. Mój biznes ruszył następnego dnia, z drukarkami i kasami zaś nigdy nie miałem problemów.