Pokolenie smartphonów i laptopów a oddawanie sprzętu do naprawy

Czy zdarzyło ci się kiedyś jechać środkiem komunikacji miejskiej w mniejszym lub większym mieście jak na przykład Łódź, i obserwować siedzących tam ludzi? Jeśli tak, to na pewno zauważyłeś, że niemal wszyscy spędzają ten czas, będąc wpatrzonym w ekran swojego telefonu.

Naprawa laptopów może być trudna

naprawa laptopówSmartfony towarzyszą nam dziś niemal ciągle. W dzień używamy ich do niemal wszystkich czynności, począwszy od kontaktów ze znajomymi, na liczeniu kalorii skończywszy. Pomagają nam one w przypadku wyszukiwaniu autobusów, obliczaniu najkrótszej trasy, co jest bardzo pomocne, jeśli twoje miasto to na przykład Łódź czy Warszawa lub jesteś pierwszy raz w nieznanym miejscu. W nocy oczywiście trzymamy je przy poduszce, niemal z nimi śpiąc. Nie potrafimy wyobrazić sobie bez nich życia, więc naprawa telefonów to dla nas trudny okres, ponieważ jesteśmy wtedy niemal odcięci od świata. Podobnie wygląda naprawa komputerów i czas, kiedy zostajemy pozbawieni naszego sprzętu. Naprawa laptopów jest być może mniej dotkliwa niż telefonów, jednak spróbujmy wyobrazić sobie czas, w którym jesteśmy odcięci od sieci? Ludzie, żyjący w naszych czasach, są niemal uzależnieni od nowoczesnych technologii i niejednokrotnie można odnieść wrażenie, że gdyby zabrać nam telefony, stalibyśmy się bezbronni. Życie bez tego może okazać się jednak o wiele ciekawsze. Może gdybyś na chwilę odłożył telefon, udałoby ci się dostrzec uroki swojego miasta, odwiedzić miejsca, w których jeszcze nigdy nie byłeś, zamiast oglądać je jedynie na ekranie swoich telefonów czy komputerów. Odwiedzić Kraków, Łódź, Olsztyn, Gdańsk, zwiedzić je z mapą, zamiast nawigacji.

Zgubić się w nieznanym mieści, odnaleźć się, zapytać o drogę przechodniów, nawiązać normalną rozmowę z nieznajomymi ludźmi? Może warto spróbować i odłożyć choć na chwilę telefon?

Więcej na http://mig-laptopy.pl