pomiar czasu na zawodach

Pomiar czasu na zawodach a osobiste wyniki

Ludzie coraz częściej biegają. Spotykam takich ludzi praktycznie codziennie. Bardzo cieszy, że kultura biegania tak bardzo się rozprzestrzeniła. Dawniej widziałam biegaczy tylko wtedy, kiedy wyjechałam za granicę.

Pomiar czasu na zawodach i postępy sportowe

pomiar czasu na zawodachDziwiłam się, że w Wielkiej Brytanii tak dużo osób rano uprawia jogging. Teraz to samo jest w Polsce. Obserwuję takich ludzi również wśród znajomych. Biegacze są wszędzie. Zastanawiało mnie ostatnio, jakie znaczenie ma dla nich pomiar czasu. Widziałam, że sporo osób stosuje aplikacje mobilne, które mierzą, ile czasu się biegało, ile się spaliło kalorii i tak dalej. Podają nawet, ile się spożytkowało na takie bieganie wody. Widzę, że elektroniczny pomiar czasu to jednak najważniejsza funkcja, jakiej ci ludzie oczekują. Ścigają się sami ze sobą i cieszą jak dzieci, kiedy osiągną lepszy wynik. Mają swoje lepsze i gorsze dni i dzielą się nimi z innymi właśnie w tej aplikacji. Widać, kiedy robią trening, a kiedy nie. Czasami przerzucają swoje wyniki na portal społecznościowy, aby się pochwalić. Pomiar czasu na zawodach to coś innego. Też oczywiście powoduje, że można zbadać, jakie się zrobiło postępy. Jednak taki osobisty pomiar czasu pozwala na bieżącą kontrolę swojej sprawności. Na zawodach jednak biegnie się często szybciej i tylko po ten wynik. Podczas samodzielnego treningu jednak radość przynosi już sama czynność i to, że można się zmęczyć.

Później głowa znacznie lepiej pracuje. Udowodniono, że ludzie, którzy mają jakąś aktywność fizyczną w życiu są rzadziej przygnębieni.