naprawa komputerów

Pomóc koledze i naprawić komputer

Mam na imię Janusz i jestem studentem na trzecim roku informatyki. To, czym się pasjonuję to tak zwany dział hardware, są to wszystkie komponenty zewnętrzne i wewnętrzne komputera, które możemy zobaczyć gołym okiem na przykład myszki, monitory czy klawiatury, ale również płyty główne, pamięci RAM i karty graficzne.

Naprawiam komputery oraz je składam

naprawa komputerówPracuje w małym sklepie komputerowym niedaleko mojego domu, jednak jest tam również serwis komputerów. Tania naprawa komputerów wykonywana w Krakowie tym właśnie się tam zajmuje, ale również składam nowe komputery na życzenia klientów, lub naprawiam jeżeli zepsuje się część software-owa. Pewnego grudniowego dnia zadzwonił do mnie mój serdeczny przyjaciel pytając czy mógłbym do niego przyjechać, ponieważ coś mu się stało z komputerem i nie jest w stanie sam go naprawić. Oczywiście zgodziłem się, jednak byłem jeszcze w pracy, więc byłem w stanie być u niego dopiero za parę godzin, ale jemu to nie przeszkadzało. Po skończeniu pracy ruszyłem do zaśnieżonego samochodu, który ledwo byłem w stanie dostrzec ponieważ był tak zasypany śniegiem. Po ciężkiej drodze, ze względu na trudne warunki jazdy dotarłem w końcu do mojego przyjaciela. Wszedłem do środka, oczywiście zabrałem parę potrzebnych zapasowych części w razie czego. Po wstępnych oględzinach wymieniłem mu zasilacz, jednak to nie wszystko. Komputer włączał się, jednak w pewnym momencie wyskakiwał tak zwany bluescreen, jest to ekran, który uniemożliwia dalsza prace komputera oznaczony odpowiednim błędem. Znałem ten błąd bardzo dobrze, był to błąd pamięci czyli RAM-u wymieniłem mu kość, która miał na taką, którą przyniosłem i było już wszystko dobrze.

Podziękował mi bardzo za pomoc i chciał zapłacić. Powiedziałem mu jednak, że naprawa komputerów u znajomych nie jest po to, aby zarobić. W zamian zatrzymał mnie na kolacji i postawił pizzę.