taras drewniany

Prowadzenie własnej firmy budowlanej

Prowadzę niewielką firmę budowlaną od zaledwie dwóch lat a już jestem najbardziej znany w całym regionie jeśli chodzi o tarasy i elewacje. Postanowiłem akurat w tym się wyspecjalizować i muszę powiedzieć, że była to mądra decyzja.

Tarasy drewniane – wykonuje zlecenia

taras drewnianyWszystko zaczęło się od jednego zlecenia na elegancki taras drewniany. Kobieta miała bardzo duże obawy czy jest to najlepsze rozwiązanie a ja słuchałem jej stojąc bezmyślnie ponieważ w żaden sposób nie potrafiłem się ustosunkować do jej obiekcji. Teraz już wiem, że zarówno tarasy jak i elewacje drewniane, chociaż są bardzo atrakcyjne wizualnie, to mają jednak sporo wad. Przede wszystkim wymagają regularnych prac konserwacyjnych. Jeśli tego zaniedbamy możemy się liczyć z tym, że nasza modrzewiowa deska tarasowa straci swoje najlepsze właściwości. Bez odpowiedniej konserwacji jest mało odporna na wilgoć i bardziej podatna na działanie wszelkiego rodzaju szkodników. Zaniedbane elewacje drewniane się wypaczają a deski umieszczone po bardzo nasłonecznionej stronie mogą się odbarwiać. Ponadto drewniane deski elewacyjne nigdy nie będą zupełnie jednolite kolorystycznie, co niektórzy uważają również za wadę. Modrzewiowa deska tarasowa zawsze będzie miała sęki a gwoździ wykorzystanych do łączenia nie da się w żaden sposób ukryć. Zupełnie inaczej prezentują się deski kompozytowe. Ponieważ zawierają nawet do pięćdziesięciu procent mączki drewnianej wyglądają równie atrakcyjnie, co prawdziwe drewno, które imitują. Nie wymagają natomiast żadnych prac konserwacyjnych. Mógłbym opowiadać o nich wiele, jednak zmierzałem tylko do tego, że temat ten tak bardzo mnie wciągnął, że całkowicie mu się poświęciłem.

Teraz zajmuje się tylko elewacjami i tarasami i uważam, że taka wysoka specjalizacja odbija się na jakości mojej pracy. Wydaje mi się, że w podobny sposób odbierają mnie moi klienci.