serwis żurawi

Ratowanie starych maszyn czyli serwis żurawi

Obecny postęp technologiczny pozwala nam na rozwój budownictwa. Powstają coraz to nowe maszyny budowlane, ale i doskonalone są wynalazki naszych przodków.

Serwis żurawi przywróci maszynę do życia

serwis żurawiWiele firm na naszym rynku specjalizuje się w ratowaniu tego co stare. W Polsce mamy stosunkowo duży problem z maszynami ” ubiegłego wieku”. Po polach jeżdżą średniowieczne ciągniki, a na budowach nowoczesnych kompleksów, pracownicy posługują się archaicznymi metodami. W krajach typu Holandia, Niemcy maszyny się kupuje po około 10 latach eksploatowania starych, w Polsce natomiast, popularna jest naprawa maszyn budowlanych czy rolniczych. Konserwacja maszyn budowlanych jest stosunkowo prosta. Zazwyczaj sami możemy zadbać o to, by nasze maszyny były w dobrym stanie. Odpowiednie przechowywanie, mycie i czyszczenie, to już połowa sukcesu. Problemów nastręczają nam jedynie maszynowe giganty. Do takich możemy zaliczyć koparki, maszyny stosowane przy wydobyciu węgla czy portowe żurawie. By przywrócić taką maszynę do życia, powinniśmy udać się do miejsca zwanego-serwis żurawi. Tam specjaliści doskonale wiedzą jak przebiega naprawa żurawi i w stosunkowo krótkim czasie, rozwiązują problem tego urządzenia. Konserwacja żurawi obejmuje wszystkie podstawowe naprawy, odpowiednie naoliwienie elementów oraz oczyszczenie maszyny z rdzy i innych tego typu zanieczyszczeń. Rozwój i technologia otworzyła nam wrota do wielu nowych przedsięwzięć. Nie my pierwsi wpadliśmy na pomysł by “konserwować” to co stare. Działania takie podejmowane są od wieków, z lepszym bądź gorszym skutkiem. Obecnie nasz poziom wiedzy chemicznej i fizycznej, pozwala na dobór odpowiednich środków i wykorzystanie ich w stu procentach. Maszyny możemy przyrównać do starych malowideł, książek bądź zabytków. Są one pamiątką dawnych czasów i źródłem niewyczerpanej wiedzy o wiekach przeszłych. Naprawianie ich nie ma wydźwięku czysto ekonomicznego.

Dziś coraz bardziej popularne są rzeczy “retro”. Nowe piękne maszyny budowlane przepełniają nas zachwytem, lecz czy mają to coś w sobie? Ilu ludzi na ziemi, tyle na ten temat opinii.