Skuteczne kolce na gołębie

Walka mieszkańców dużych miast z gołębiami trwa przez cały rok. Staramy się zabezpieczać swoje balkony, parapety i dachy różnymi sposobami, ale nasze wysiłki często nie przynoszą wymiernych efektów. Dlatego też warto zainteresować się profesjonalnymi rozwiązaniami. 

Sprawdzone kolce przeciw gołębiom 

kolce na gołębieZapewne każdy z nas widział umieszczone na parapetach i balustradach kolce, które mają za zadanie odstraszać gołębie. To właśnie profesjonalny i bardzo prosty system, na który decyduje się bardzo wielu klientów. Kolce mają długość około dziesięciu centymetrów, są ustawione niemal na sztorc, dzięki czemu uniemożliwiają choć chwilowe wylądowanie. Może niewielu z nas się orientuje, ale odchody gołębi zawierają mnóstwo pasożytów i patogenów, które w kontakcie z człowiekiem mogą się na niego przenieść. To naprawdę poważne zagrożenie, którego nie powinniśmy bagatelizować. Szczególnie jeśli mamy małe dzieci, których system odpornościowy jest niedojrzały i mógłby sobie nie poradzić z niektórymi szczepami wirusów i bakterii. Kolce można montować również na większych powierzchniach, takich jak dachy, czy różnego rodzaju instalacje, których działanie mogłoby zostać zakłócone. Kolce na gołębie możemy zakupić bezpośrednio u producenta, ale również u dystrybutorów, którzy zajmują się także ich montażem. Tego rodzaju zabezpieczenie jest bardzo trwałe i nie wymaga specjalistycznej konserwacji. Jest też odporne na ekstremalne temperatury i każde, nawet bardzo srogie, warunki atmosferyczne. 

Zabezpieczać się przed gołębiami jest konieczne. To ptaki, które są nosicielami niezliczonej ilości pasożytów i mikroorganizmów chorobotwórczych. Ich odchody nie tylko paskudnie wyglądają i zostawiają trwałe ślady, ale są również siedliskiem chorobotwórczych patogenów.