Suplementy wspomagające odchudzanie i specyfiki na nadwagę.

Każdy kto zdecydował się na dietę odchudzającą liczy na jak najszybsze efekty odchudzania i chciałby się w końcu pokazać znajomym w ciuchach o rozmiar mniejszy. Czasami nawet przy zastosowaniu nawet najskuteczniejszej diety i regularnym ćwiczeniom efekty odchudzania mogą być zbyt wolne i niezadowalające.

Zasypują nas reklamami o suplementach wspomagających odchudzanie itp. Czy to jednak jest aż tak skuteczne?

DietaCzęsto naczytamy się w internecie o sprawdzonych dietach, widzimy komentarze zadowolonych ludzi i dziwimy się dlaczego to wszystko na nas nie działa tak dobrze. Szukamy wtedy dodatkowych sposobów na uzyskanie szybszych efektów, zapominając, że odchudzanie to nie wyścig, a teoretycznie zdrowa dieta może zmienić się w coś co będzie nam szkodzić. W telewizji często możemy się napotkać na reklamy mówiące o suplementach najskuteczniejsze diety na świecie oraz o środkach odchudzających. Jak one działają i czy są skuteczne? Czy mogą nam zaszkodzić? Omówmy po kolei najpopularniejsze z nich. Najpopularniejsze z preparatów to z pewnością herbatki odchudzające. Najczęściej ich zadaniem jest regulacja trawienia, jednak powodują sporo efektów ubocznych. Często mają one działanie moczopędne i przeczyszczające, co jest ich efektem ubocznym. Wydalanie wody przez organizm nie jest zalecane w procesie odchudzania. Ponadto rozleniwiają one układ trawienny przez co nawet po zakończonej kuracji możemy być nadal od nich uzależnieni. Na rynku mamy także suplementy wieloskładnikowe. Najlepiej wybierać te z naturalnymi ekstraktami z roślin. Tego rodzaju suplementy mogą przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej oraz przemianę materii. Ostatnie często stosowane suplementy to tak zwane wypełniacze żołądka. Nazwa nie jest zbyt zachęcająca. Stosowanie ich jest czasami bardzo ryzykowne. Gdy zdecydujemy się na ich aplikowanie to musimy bardzo dużo pić, gdyż bez tego mogą okazać się szkodliwe. Najbezpieczniejszymi z nich są te z błonnikiem. Błonnik w żołądku zaczyna pęcznieć przez co mamy uczucie sytości.

Podsumowując. Często dajemy się nabrać reklamom i wierzymy, że wypicie herbatki spowoduje spadek naszej wagi w błyskawicznym tempie. Na każdej ulotce tego specyfiku przeczytamy, że środki te jedynie wspomagają odchudzanie i działają tylko w połączeniu z odpowiednią dietą. Ponadto ich stosowanie niesie za sobą często masę skutków ubocznych, dlatego odradzałbym ich stosowanie.