Grafika na szkle

Szkło jako materiał budowlany

Balustrady są bardzo potrzebne w naszych domach, ale nie tylko. Służą one do zabezpieczania balkonów, schodów wewnętrznych i zewnętrznych przydają się też na piętrach do ogrodzenia przestrzeni między wyższym a niższym poziomem.

Grafika na szkle – pomysł na dekorację domu

Grafika na szkleJednak balustrady to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, ale również coś, co może być estetycznym dodatkiem do naszego domu. Trzeba się jednak zastanowić, czy lepsze są szklane balustrady, metalowe czy też drewniane. Zacznijmy od omówienia szkła. Można spokojnie z niego wykonać nie tylko takie balustrady, ale nawet większe twory, takie jak zabudowy szklane, spotykane w firmach. Tam też szkło jest najpopularniejsze, szczególnie w dużych biurowcach i korporacjach. Szkło jest eleganckie i wygląda luksusowo. Do tego jest trwałe, nie niszczy się, trzeba tylko dbać o jego wygląd od strony czystości. Pasują do firm również daszki szklane. Metal może skorodować, czyli pokryć się nieestetycznymi plamami z rdzy, które musimy natychmiast usunąć. Również metal pasuje do biurowców, choć w wersji jasnego metalu będzie pasował też do domu. W domu sprawdzi się też grafika na szkle. Drewno na pewno jest najbardziej przytulne i ,,domowe?. Do wyboru mamy wiele gatunków drewna, od jasnej sosny, do ciemnego hebanu, więc zawsze można je dopasować.

Drewno trzeba jednak konserwować i czyścic środkami natłuszczającymi, dzięki czemu drewno zachowa swój blask, kolor i ochronny lakier. Zatem wybór materiałów musi być podyktowany wyborem miejsca przeznaczenia naszych balustrad.