Szkoła nauki jazdy

Samochód z charakterystycznym znakiem ?L? na dachu już na stałe wkomponował nam się w krajobraz miejskich dróg. Prawo jazdy stało się pożądanym dokumentem, nauka jazdy bemowo jest otwarta na młodych ludzi którzy rozpoczynają często naukę tuż po 18-tych urodzinach. Czy szkoła jazdy może być opłacalnym biznesem? Oczywiście, że tak. Mamy coraz więcej samochodów na drogach, mamy coraz więcej chętnych do uzyskania dokumentu uprawniającego do kierowania różnymi pojazdami.

Nauka jazdy dla młodych i nie tylko

nauka jazdyPrawo jazdy kategorii B jest najpopularniejsze, ale coraz częściej kierowcy robią dodatkowo prawo jazdy kategorii A, C i D. Jeśli chcemy otworzyć własną szkołę, musimy mieć uprawnienia instruktora. Jako właściciel nie musimy mieć uprawnień instruktora, ale wtedy musimy zatrudnić kogoś, kto je ma, a to oczywiście kosztuje. Aby zostać instruktorem, trzeba mieć przynajmniej wykształcenie średnie oraz co najmniej trzy lata prawo jazdy, w kategorii, w której będziemy szkolić.
Wtedy dopiero możemy zapisać się na kurs kurs kwalifikacyjny, następnie musimy zdać egzamin na instruktora przed komisją powołaną przez wojewodę. Warunkiem koniecznym jest to, że instruktorem nie może zostać osoba ukarana wyrokiem lub orzeczeniem sądu za przestępstwo lub wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Zdobycie uprawnień zajmuje trochę czasu, no i oczywiście kosztuje, jest to wydatek rzędu 3 tyś zł. Jakie musimy spełnić warunki aby nasza szkoła jazdy rozpoczęła działalność? Oczywiście siedziba przedsiębiorcy lub jego miejsce zamieszkania musi znajdować się na terenie Polski. Osoba, która będzie prowadzić działalność nie może być prawomocnie skazana za przestępstwa popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub przestępstwa przeciwko dokumentom.

Nauka jazdy musi odbywać się w specjalnie do tego przygotowanym lokum, przepisy dokładnie regulują, jak powinien on wyglądać. Najważniejszym i zarazem największym wydatkiem jest jednak samochód. Koszt takiego auta, przystosowanego do nauki jazdy to około 40 tyś. zł., nie wystarczy kupić auto z salonu, trzeba go jeszcze odpowiednio przygotować, szczególnie miejsce instruktora.