kamerzysta

Trudna praca kamerzysty

Wiele osób ogląda różne poradniki survivalowe na kanałach przyrodniczych i podziwia niesamowite zdolności przetrwania, które prezentują prowadzący. Niewielu jest ludzi, którzy zastanawiają się, w jaki sposób takie programy są nagrywane.

Praca kamerzysty jest ciekawa ale i ciężka

kamerzystaZdarza się, że prowadzący zabiera ze sobą własną kamerę i dzięki niej zachodzi wideofilmowanie jego niesamowitych dokonań i walki z trudnymi warunkami. Zazwyczaj jednak potrzebny jest odpowiedni kamerzysta, którego zadaniem będzie videofilmowanie w trudnych warunkach. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ekipa nagrywająca musi pokonywać w zasadzie wszystkie przeszkody, które pokonuje specjalista od spraw przetrwania. Podążamy za prowadzącym przez góry, tajgę, lasy deszczowe. Mamy w zasadzie lepsze warunki, ponieważ możemy zabierać ze sobą odpowiedni bagaż i dostarczają nam jedzenie, jednak nie zawsze jest to możliwe. Musimy nocować w niebezpiecznych i nieprzyjaznych miejscach, znosić skwar pustyni czy rozbijać namioty na śniegu. Zdarzają się też konfrontacje z dzikimi zwierzętami, nie tylko musimy wystrzegać się niedźwiedzi czy dzikich kotów, ale także niewielkich skorpionów, które kryją się w plecakach i tego typu niebezpiecznego drobiazgu. Trudną pracę mają też kamerzyści zajmujący się zbieraniem materiałów dla programów przyrodniczych, których tematem jest życie zwierząt.

Często wystarczy umieścić kamery wrażliwe na ruch w strategicznych miejscach, ale nawet ich montaż może okazać się trudny do wykonania. Pamiętajcie, że za tymi wszystkimi programami stoją dzielni kamerzyści.

Poczytaj na: http://wideofilmowanielublin.eu