W jakim formacie najlepiej zapisywać fotografie?

RAW, JPEG czy TIFF? To pytanie często pojawia się na grupach pośród fotografów amatorów. Jak nie zepsuć swoich zdjęć i zapewnić sobie jak najlepsze rezultaty podczas pracy z programem graficznym? Czy format zdjęć przekłada się bezpośrednio na ich rozmiar, a co za tym idzie zmusza nas do zakupu większej karty pamięci?

Odpowiedni format gwarancją jakości dobrych fotografii

fotograf na wesele bydgoszczKażdy, kto choć trochę interesuje się fotografią zapewne wie, że format rozszerzenia plików graficznych typu JPEG to tryb, w którym aparat w sposób automatyczny dokonuje podstawowej obróbki obrazu, poprzez co w momencie, kiedy w swoim aparacie posiadamy dwa sposoby zapisu z matrycy sprzętu po podłączeniu karty pamięci do komputera bez trudu uda nam się rozróżnić pliki zapisane w formacie Camera RAW oraz popularne JPEGi. Format RAW jest przede wszystkim czystym zapisem obrazu na matrycy, jednakże zajmuje na karcie pamięci znacznie więcej miejsca niż format JPG, co pozwoli nam na efektowniejszą obróbkę fotografii ślubnych oraz zastosowanie klimatycznych presetów. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że RAW pozostawia nam większe pole manewru w trakcie obróbki zdjęć, niż jego zamiennik. Format TIFF natomiast jest największym pod względem zajmowanego miejsca typem rozszerzenia w plikach graficznych, dlatego rekomendowanym formatem jest wcześniej już wspomniany Camera RAW z uwagi na optymalną ilość zajmowanego miejsca. Jeżeli interesuje nas skorzystanie z usług profesjonalisty takiego jak fotograf na wesele Bydgoszcz to miejsce, w którym możemy znaleźć wielu utalentowanych mistrzów pracy z obiektywem.

Średnie ceny związane z kompleksową obsługą fotograficzną imprez okolicznościowych takich jak wesela to wydatek rzędu od 2500,00zł w górę. W ramach usług profesjonalisty w cenę często wliczone jest również wywołanie odbitek oraz przygotowanie pamiątkowego albumu.