Wybór właściwych wózków do bram

Bramy przesuwne to najbardziej powszechne rozwiązanie dzisiejszych czasów, jeżeli chodzi o wykańczanie ogrodzenia domu. Są bardziej funkcjonalne niż bramy skrzydłowe, nie wymagają bowiem dodatkowego miejsca na otwierane skrzydła. Dodatkową ich zaletą jest to, że działają automatycznie ? na pilota.

Dobra jakość wózków do bram

Wózki do bramPrzy wyborze bramy kierujemy się najczęściej walorami estetycznymi, jednak warto zwrócić uwagę także na parę spraw technicznych. Istotny jest silnik, jaki będzie zasilał bramę ? dobrze jest wybrać taki, który wyposażony jest w czujnik ruchu, dzięki czemu unika się ewentualnej stłuczki z pojazdem. Brama zamyka się automatycznie około minuty po otwarciu, jeśli jednak wyczuje w swoim pobliżu ruch, profilaktycznie się zatrzyma lub ponownie otworzy. Drugim elementem, na który powinno się zwrócić uwagę, są wózki do bram, ponieważ od jakości materiału, z jakiego są wykonane, tak naprawdę będzie zależała żywotność bramy. Do produkcji suwnic wykorzystuje się głównie stal nierdzewną, jednak bardzo często pokrywa się je także warstwą cynku w celu zwiększenia ich odporności na korozję. Dzięki temu wózki są niepodatne na oddziaływanie warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr, promienie słoneczne czy mróz. Dostępne są ponadto w różnych rozmiarach ? w zależności od wielkości samej bramy oferuje się wózki trój-, pięcio-, ośmio- lub dziewięciorolkowe. Te ostatnie znajdują zastosowanie jedynie w przemyśle, natomiast te mniejsze w zupełności wystarczą w warunkach domowych.

Dobrej jakości wózki są zatem gwarancją długiej żywotności bramy. Należy jednak pamiętać o właściwej konserwacji suwnic ? w celu przedłużenia czasu ich używalności trzeba je regularnie oliwić. Warto przypomnieć również o tym, żeby wybierać rolki pokryte dodatkową warstwą ochronną, na przykład cynkiem.