Wygodny materac z pianki

 

Nie każdy lubi spać na popularnych “sprężynach”, bo dla niektórych osób są one zbyt wyczuwalne pod plecami. Alternatywą dla sprężynowego materaca, są piankowe model, które są bardzo elastyczne i dopasowują się do kształtu ciała.

Kto może spać na materacu piankowym?

materace piankowe 90x200Producent zaleca spanie na piankowym materacu każdemu, kto czuje dyskomfort spowodowany niewygodnym łóżkiem. Dzięki kilku warstwom z jakich się składa pianka, są one odpowiednie dla osób szczupłych, grubych, dzieci, a także starszych osób, które zmagają się problemami zdrowotnymi. Materace piankowe 90×200 są przeznaczone do klasycznych jednoosobowych łóżek. Mogą mieć różną wysokość w zależności o wielkości ramy i wagi osoby, która będzie na nim spać. W domach śpimy także na nieco większych łóżkach przeznaczonych dla jednej osoby, do których również znajdziemy materac z pianki w rozmiarze sto dwadzieścia na dwieście centymetrów. Dla małżeństw są dostępne piankowe modele o różnej twardości w rozmiarach sto sześćdziesiąt na dwieście, sto osiemdziesiąt na dwieście i także największym rozmiarze liczącym dwieście na dwieście centymetrów. Ponadto mogą mieć one wysokość od dziesięciu do nawet dwudziestu pięciu centymetrów. Pianka posiada właściwości antyalergiczne i jest odporna na odkształcanie, dzięki czemu zapewnia odpowiednie podparcie. Na takim podłożu każdy się wyśpi, bo pianka jest wykonana z zastosowaniem odpowiedniej perforacji, dzięki czemu na powierzchni materaca nie gromadzi się woda. Materac jest pokryty pokrowcem bawełnianym.

Zanim wybierzemy idealny dla siebie model materaca, warto go wypróbować jeszcze w sklepie. Tylko w taki sposób oceniamy, czy jego stopień twardości nam odpowiada. Najczęściej kupujemy jeden materac na kilka, lub nawet kilkanaście lat.