Wytrzymałe i lekkie tkaniny na lato

Tropik to delikatny i lekki i cienki materiał. Idealny na lato, do luźnych koszul, sukienek czy nawet bielizny. Charakteryzuje dużą higroskopijnością. Ma bardzo luźny splot, oraz jest chłodna w dotyku, nie nagrzewa się, a więc jest idealna na cieplejsze dni, zwłaszcza kiedy temperatura nie odpuszcza. 

Lekka i i luźna tkanina

tkanina tropikTropik jest tkaniną wykonaną z przędzy czesankowej, posiada płócienny splot. Jest bardzo elastyczna, dzięki temu nawet najbardziej zgnieciona w szafie, nie pogniecie się, wróci do normalnego stanu, tkanina tropik również może być mieszanką wełny z elaną, tak więc cechuje ją w tedy wysoka higroskopijność, czyli jest podatna na wchłanianie wilgoci. z tego typu tkaniny robi się odzież bardziej, klasyczna prestiżową. Garnitury, spodnie, spódnice, żakiety oraz koszule, zwłaszcza na upalne lato, kiedy dress code obowiązuje nawet w upały. Ta tkanina jest wykonana z przędzy krepowej, czyli nici są skręcone kilkakrotnie. Tak więc jest doskonała na temperatury 20 stopni Celsjusza wzwyż, jeżeli chcemy czuć się komfortowo. Jak to możliwe, że wełniana tkanina może być chłodząca i można czuć się w niej dobrze latem? Zwarty i sprężysty chwyt oraz chropowaty dotyk tkaniny są zasługą cienkiej przędzy wysokoskrętnej. Dodatkowo luźny splot płócienny gwarantuje wysoką przewiewność oraz to, ze potrafi wrócić do swojego poprzedniego stanu podczas gniecenia.  Ten rodzaj tkaniny doskonale również nadaje się na sutanny oraz togi i ornaty.

Ten rodzaj tkaniny jest głównie dostępny tylko i wyłącznie w klasycznych kolorach, czerń, szary, brąz, dzięki temu można z niej wykonać zarówno męskie jak i damskie zestawy ubrań. Można tez stworzyć komplety dla par, przykładowo garnitur pod kolor sukienki. Ten typ tkaniny docenią ludzie, którzy nawet latem muszą przestrzegać odpowiedniego dress code.