zabawki edukacyjne dla 4 latka

Zabawki edukacyjne dla 4 latka ? co wybrać?

Pracuję w sklepie z zabawkami. Nigdy o tym nie marzyłam, jednak jakoś tak mnie los pokierował i w sumie nie narzekam. Lubię mieć kontakt z dziećmi, lubię też ich rodziców.

Zabawki edukacyjne dla 4 latka mogą być proste

zabawki edukacyjne dla 4 latkaTo ci drudzy częściej przychodzą do sklepu. Nie zabierają ze sobą dzieci, bo zaopatrują się w produkty bez ich wiedzy. Chcą zrobić niespodziankę na urodziny zamiast wyjawiać, jakie zabawki edukacyjne dla dzieci im kupią. Mam wrażenie, że dzieci starsze zresztą nie przepadają za zabawkami, które mają w nazwie którąś z form słowa edukacja. W każdym jednak razie nawet klocki do budowania, takie zwykłe plastikowe, mogą być edukacyjne. Poza tym na pewno są to zabawki kreatywne dla dzieci. Jest tak z tego względu, że dzieci uczą się dopasowywać do siebie dwa klocki, budować z nich jakieś kształty, budowle. Poza tym, jeśli dzieci jest więcej to zwykle przy tym wywiązuje się współpraca. Dzieci się wtedy socjalizują. Wyobrażają sobie różne rozwiązania, a to rozwija ich fantazję. Polecam więc zwykle takie zabawki rodzicom. Zabawki edukacyjne dla 4 latka to już mogą być właśnie takie proste klocki. Nie zawsze bardziej wymyślne zabawki są lepsze. Mogą one nie trenować zdolności motorycznych w takim stopniu, jak właśnie zabawki proste w zrozumieniu. Zwłaszcza dla młodszych dzieci powinny być kupowane raczej proste zabawki, które będą one w stanie pojąć.

Nie będą im wówczas sprawiały kłopotów, a za to zapewnią doskonałą rozrywkę. Myślę, że o to powinno w tym właśnie chodzić. Tak zawsze doradzam rodzicom, którzy nie mają doświadczenia.