gra planszowa sklep

Zaprojektuj własną grę planszową do sklepu

Wydawałoby się, że wymyślenie własnej gry to na pewno bardzo skomplikowana sprawa, ale w gruncie rzeczy wystarczy znaleźć dobry pomysł, by móc stworzyć dla siebie coś prostego. Problemem jest za to odpowiednie zbalansowanie mechaniki, by gra była grywalna i interesująca dla graczy.

Gra planszowa ze sklepu będzie świetna

gra planszowa sklepW Polsce istnieją już kierunki studiów, które pozwalają nauczyć się, jak stworzyć swoją grę planszową. Nawet kilkugodzinne warsztaty dają już całkiem dobrą bazę do takiej pracy, o ile mamy doświadczenie w graniu i wiemy mniej więcej, jakie rozwiązania sprawdzają się przy jakiej grze. To na pewno pozwoli nam lepiej zintegrować warstwę narracyjną i mechaniczną, co sprawi, że nasza gra planszowa-sklep będzie o wiele lepsza. Na pewno warto dobrze przestudiować i przemyśleć sprawę i sprawdzić, jakie gry planszowe oferują podobne rozwiązania, by nauczyć się czegoś na cudzym doświadczeniu. Zanim gra będzie gotowa dla szerszego grona, na pewno przejdzie przez szereg testów i zmian, które usprawnia granie i sprawią, że wszystko będzie płynne, zbalansowane i zrozumiałe. Kto wie, może efekt naszej pracy będzie udany i za rok czy dwa przeciętny sklep z grami planszowymi będzie miał go w swojej ofercie? Jest to na pewno ciekawa wizja, choć do etapu sprzedaży w sklepie może dotrwać tylko nieliczne grono gier.Projektowanie własnej gry, nawet jeśli nie będziemy jej sprzedawać czy produkować na szerszą skalę, to na pewno ciekawe doświadczenie.

Pozwala lepiej zrozumieć mechanikę rządzącą grami i uczy nas wielu rzeczy, a wśród nich tego, że warto wyciągać nauczkę z własnych i cudzych błędów, których nie da się w tej pracy uniknąć.